Akrobat Kol Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akrobat Kol Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmamız, kaliteli çevre ve sağlıklı yaşam ilkesiyle faaliyet göstermekte olup, endüstriyel toz ve gaz filtreleme ekipmanları alanında sektörün öncü şirketlerinden biridir. 

Üretim tesislerindeki prosesler sırasında gaz, toz ve duman gibi farklı kirleticiler meydana gelmektedir. Bu kirleticiler başta insan sağlığı olmak üzere çevre, üretilen ürünlere ve makinalara zarar vermektedir. Bir çok proseste meydana gelen kirleticilerin mahale dağıldıktan sonra toplanması oldukça zordur. Aynı zamanda yüksek kapasiteli havalandırma sistemleri ile mümkün olmasından olayı yatırım ve işletme maliyetleri fazladır.

Akrobat kollar kirleticilerin geniş alanlara dağılmadan kaynağında yakalanması için bir çok farklı proseste kullanılmaktadır.  

 • Uygulama türüne göre akrobat kol seçimi işletmelerin yatırım ve işletme maliyetlerini etkilemektedir.
 • Kirleticinin ortamdan uzaklaştırılması için uygun debi ve yakalama hızlarının sağlanması gerekmektedir. Yüksek kapasitelerin kullanılması enerji maliyetleri artırmaktadır. Isıtma ve soğutma yapılan ortamlarda ise ilave enerji maliyetleri oluşmaktadır.
 • Düşük debi ve yakalama hızları ise kirleticilerin ortamdan uzaklaştırması yeterli olmamaktadır.
 • Akrobat kol çapı ve akrobat kol uzunluğu belirlenirken kapasite haricinde rahat çalışabilir olmasına dikkat edilmelidir.
 • Davlumbaz formu emiş kalitesi etkilemektedir.
 • Akrobat kollar istenilen tüm çalışma pozisyonlarında uzun yıllar sorunsuz çalışabilmelidir.
 • Kullanılan esnek kanallar sürtünme, aşınma ve darbelere karşı dayanımlı olmalıdır. Yüksek sıcaklık uygulamaları için sıcaklık dayanımlarının yeterli olması gerekmektedir.
 • Uygulama türüne göre akrobat kol seçimi oldukça önemlidir. Toz uygulamaları için içten mafsalı akrobat seçimi eklem yerlerine zarar vererek hareket kabiliyetini etkilemektedir. Gaz uygulamalarında ise mafsallarda korozyona neden olmaktadır.

ExPulse olarak uygulama türüne göre farklı akrobat kol çözümleri sunmaktayız.

SİM Serisi  Akrobat Kollar:  İçten mafsallı yapısı ile kaynak dumanı ve korozif olmayan gazlar için.

Akrobat Kol Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Benzer Yazılar

Benzer Yazılar

BAYİ BAŞVURUSU YAP

İş Potansiyelimizi Birlikte Büyütelim..

Sektördeki derin bilgi ve deneyimlerimizi paylaşacağımız, avantajlı ürün ve kampanyalarımızı müşteriler ile buluşturacak iş ortakları ile satış noktalarımızı büyütmek ve güçlendirmek istiyoruz. Siz de bizim iş ortağımız olarak büyümek, kazançlı bir iş modeli yaratmak ve bayilik avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, info@expulse.com.tr  adresinden başvuru yapabilirsiniz. Ekibimiz en kısa sürede sizlerle iletişime geçecektir.

 • Birçok üründe özel indirimler
 • Yeni ürünlerden ilk siz haberdar olun
 • Proje ve Keşif desteği
 • Gelişmiş Satış Sonrası Hizmetler
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.